2024-09-18
Resultaten No Waste Challenge 020
Tags
No Waste Challenge 020 bijeenkomst op 9-9-2024
Amsterdamse hotels hebben het afgelopen half jaar gewerkt aan het verminderen van voedselverspilling met de No Waste Challenge 020. De 16 deelnemende hotels zijn de uitdaging aangegaan samen met Wastewatchers, InstockMarket en Orbisk, door voedselverspilling te meten en gered voedsel in te kopen.
De deelnemende hotels kwamen vorige week, tijdens de Verspillingsvrije Week samen om de resultaten te bespreken:
Deelnemende hotels hebben met de slimme voedselafvalmonitor van Orbisk een gemiddelde verspilling van 71 gram per gast geregistreerd. Met behulp van de food waste-data hebben deelnemers samen 3.697 kg voedsel van de prullenbak gered; dit leverde een besparing van ruim €20.000,- op.
De methode van Wastewatchers hielp hotels hun geregistreerde voedselverspilling met 26% te reduceren, wat neerkomt op een gemiddelde besparing van €0,09 per gast.
Hotels kochten 5873 kg gered voedsel in via InstockMarket, wat zorgde voor een besparing van 10.778 kg CO2. De meest geredde producten waren onder andere tomaten, komkommers en aubergines.
Geleerde lessen
Geleerde lessen werden gedeeld, onder andere:
Bij de hotels die met behulp van de slimme weegschaal hebben gemeten, was bijna de helft van de verspilling (47%) afkomstig van bereid voedsel. Extra zonde, door de energie en tijd die koks in het bereiden van het eten investeren!
Door regelmatig de meetresultaten (foto’s) met het keukenteam te delen worden medewerkers pas écht bewust van de verspilling, deze wake-up call zorgt vaak al voor vermindering. Neem ook voedselverspilling mee in de onboarding voor nieuwe medewerkers, zodat zij de werkwijze meteen goed aanleren.
Wil je meer weten over hoe chefs het meten van food waste hebben ervaren en hoe zij voedselverspilling terug hebben weten te brengen? Houd dan onze kanalen in de gaten voor een reeks interviews met vier Amsterdamse chefs.
De challenge heeft gezorgd voor meer bewustwording bij hotels omtrent voedselverspilling, en draagt bij aan een verspillingsvrije hotelsector! De organiserende partijen zijn voornemens vervolg te geven aan de challenge in 2025. Geïnteresseerden kunnen zich hier melden.
Deelnemende hotels:
Leonardo Royal Hotel Amsterdam, Four Elements Hotel Amsterdam, KIT Hotel, Element Amsterdam Hotel, MEININGER Hotels, Hotel Casa Amsterdam, Hotelschool The Hague, Park Plaza Victoria Amsterdam, Leonardo Hotel Amsterdam City Center, Pulitzer Amsterdam, Hotel Jakarta Amsterdam, Hotel Amsterdam De Roode Leeuw, TwentySeven Hotel, Aristo meeting center, XO Hotels Amsterdam en Leonardo Hotel Amsterdam Rembrandtpark
De No Waste Challenge 020 is een initiatief van Samen Tegen Voedselverspilling en de Gemeente Amsterdam in samenwerking met Green Hotel Club en Koninklijke Horeca Nederland Amsterdam.