2025-02-12
Bindende doelstellingen voedselverspilling
Tags
Bron foto: artjazz, Shutterstock.com.
De Europese Commissie, Raad en Parlement nemen begin 2025 een besluit over bindende doelstellingen voor voedselverspilling in de levensmiddelenindustrie. Dat is in de basis natuurlijk goed nieuws, een verplichting om voedselverspilling te voorkomen. Maar met slechts 10% reductie zijn de doelen lang niet ambitieus genoeg. Toine Timmermans: “Dit stimuleert de sector niet om sneller in actie te komen en is een gemiste kans voor mens, milieu en economie.”
Oproep tot ambitieuzer doel van 20% reductie
Hierin staat Samen Tegen Voedselverspilling gelukkig niet alleen. Samen met 70 internationale partners hebben we een krachtige oproep gedaan: verhoog deze doelstelling naar minstens 20%! De oproep is hier te lezen.
50% reductie als streven
Ondertussen blijven wij met alle koplopers binnen Samen Tegen Voedselverspilling streven naar 50% minder voedselverspilling in 2030 in de gehele keten, van boer tot en met bord. Want het kan! Grote voedselproducenten en -verwerkers (waaronder stakeholders van Samen Tegen Voedselverspilling) hebben de afgelopen jaren al laten zien dat zelfs meer dan 20% mogelijk is. Dus laten we ook de rest van de levensmiddelenindustrie uitdagen.
Samen maken we het verschil!